Asten-Chalets
Neuastenberger Straße 26, Neuastenberg, 59955 Winterberg, Tyskland – Fantastisk beliggenhed – vis kort
- Huse
- Køkken
- Udsigt
- Have
- Kæledyr tilladt
- Gratis wi-fi
- Terrasse
- Gratis parkering
- Eget badeværelse
- Ikkeryger-værelser
Asten-Chalets ligger i Winterberg i Nordrhein-Westfalen, tæt på skiliften Postwiese. Der tilbydes indkvartering med gratis wi-fi, gratis privat parkering samt adgang til sauna. Ejendommen ligger i Neuastenberg-kvarteret og har spabad. Udendørs siddepladser giver gæsterne mulighed for at nyde den friske luft. Samtlige ferieboliger har terrasse med udsigt til haven, fladskærms-tv, spiseplads, veludstyret køkken samt eget badeværelse med spabad, hårtørrer og gratis toiletartikler. Der er også opvaskemaskine, ovn, brødrister, kaffemaskine og kedel. Samtlige ferieboliger har sengelinned og håndklæder. Gæsterne kan stå på ski i nærheden eller nyde haven. Kahler Asten ligger 5,5 km fra Asten-Chalets, og St.-Georg-Schanze ligger 6,4 km derfra. Den nærmeste lufthavn er Paderborn-Lippstadt Lufthavn, 66 km derfra.
Par er særligt glade for beliggenheden – de har givet den karakteren 8,3.
Afstanden i beskrivelsen af overnatningsstedet er beregnet vha. © OpenStreetMap
- Gratis parkering
- Gratis wi-fi
- Ikkeryger-værelser
- Skiløb
Kategorier
Se hvad andre gæster var mest vilde med:
- RobHolland"Het chalet was heel mooi en netjes, schoon en van alle gemakken voorzien."
- BrendaBelgien"Weer een top verblijf gehad! Wij komen zoals gewoonlijk elk jaar terug :-)!"
- AlissaHolland"Wat een fantastische plek! Een prachtig huisje, schoon en wat een luxe! We hebben hier heerlijk onze kerstdagen beleefd en dat was onwijs genieten. Openhaardje aan, ontspannen in de sauna en van het uitzicht genieten in de jacuzzi."
Omgivelser
Faciliteter på Asten-ChaletsFantastiske faciliteter! Bedømmelse: 9.7
- Gratis parkering
- Gratis wi-fi
- Ikkeryger-værelser
- Skiløb
- Højstol til barn
- Spisebord
- Kaffemaskine
- Brødrister
- Kogeplader
- Ovn
- Køkkengrej
- Elkedel
- Køkken
- Opvaskemaskine
- Køleskab
- Linned
- Toiletpapir
- Håndklæder
- Ekstra toilet
- Badekar eller bruser
- Eget badeværelse
- Toilet
- Gratis toiletartikler
- Hårtørrer
- Bruser
- Spiseplads
- Pejs
- Fladskærms-tv
- Tv
- Boblebad
- Øvre etager er kun tilgængelige via trappe
- Hele boligen er beliggende i stueetagen
- Udendørs spiseområde
- Udendørsmøbler
- Grill
- Terrasse
- Have
- Spabad/jacuzzi
- Sauna
- Te- og kaffefaciliteter
- Skiskole
- Opbevaring af skiudstyr
- SkiløbIkke på stedet
- Udsigt til have
- Udsigt
- Delvist fritstående
- Brætspil/puslespil
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Varme
- Ikkeryger-værelser
- Værdiskab
- Tysk
- Engelsk
Afbestilling/
forudbetaling
Reglerne for afbestilling og forudbetaling varierer alt efter enhedstype. Indtast venligst datoerne for dit ophold, og husk desuden at læse vilkårene for det ønskede værelse igennem.
Senge til børn
Regler vedrørende børn
Børn i alle aldre er velkomne.
Angiv hvor mange børn du rejser med, og børnenes alder så du får vist den korrekte pris og hvor mange personer der er plads til.
Regler for barnesenge og ekstra senge
Det tilladte antal barnesenge afhænger af hvilken mulighed du vælger. Tjek din valgte mulighed for flere oplysninger.
Der er ingen ekstra senge tilgængelige på dette overnatningssted.
Lån af barnesenge afhænger af tilgængelighed.
Ingen aldersgrænse
Gæster i alle aldre er velkomne her
Booking.com Betalinger
Booking.com tager betaling for dette ophold på vegne af overnatningsstedet, men sørg for at have kontanter til eventuelle udgifter, når du kommer frem.
Rygning
Rygning er ikke tilladt.
Fester
Fester/arrangementer er ikke tilladt
Kæledyr
Kæledyr må gerne medbringes efter anmodning. Der kan være tillægsgebyrer.
Det med småtVigtig information for gæster på dette overnatningssted
When travelling with dogs, please note that an extra charge of 60,00 € per dog, per stay applies upon the request.
Dette overnatningssted tager ikke imod polterabender eller lignende grupper.
Juridiske oplysninger
Ofte stillede spørgsmål om Asten-Chalets
Indtjekning hos Asten-Chalets kan ske fra kl. 13.00, og udtjekning kan ske indtil kl. 13.00.
Asten-Chalets har plads til:
- 4 gæster
Du kan finde flere oplysninger under de forskellige valgmuligheder her på siden.
Asten-Chalets har:
- 2 soveværelser
Asten-Chalets ligger 5 km fra centrum af Winterberg. Alle angivne afstande er i fugleflugtslinje. De faktiske rejseafstande kan være anderledes.
Ja, nogle valgmuligheder på dette overnatningssted har en terrasse. Du kan finde flere oplysninger om denne og andre faciliteter hos Asten-Chalets her på siden.
Ja, der er et boblebad. Du kan finde flere oplysninger om denne og andre faciliteter hos Asten-Chalets her på siden.
Asten-Chalets tilbyder de følgende aktiviteter/tjenester (muligvis mod betaling):
- Spabad/jacuzzi
- Sauna
- Skiløb
Priserne hos Asten-Chalets kan variere afhængigt af dit ophold (f.eks. de datoer du vælger, hotellets regler osv.). Se priserne ved at indtaste dine datoer.